Tierra Verde Máchadlo prádla s levandulovou silicí 1l

Katalogové číslo: 3100.1

Máchadlo zneutralizuje máchací lázeň a zajistí, aby ve vašem prádle nezůstávaly zbytky pracích prostředků, které mohou dráždit pokožku. Jeho používání považujeme za velmi důležité, zejména pro alergiky. VRÁCENÍ 5L KANYSTRU

Vyberte: Objem.

Objem:
79,00 Kč
Sleva 13%
69,00 Kč
159,00 Kč
Sleva 5%
151,00 Kč
159,00 Kč
Sleva 5%
151,00 Kč

Výběru neodpovídá žádná položka.

Zaregistrujte se a získáte 3% slevu.

Parametry produktu

Popis

Tierra Verde  Máchadlo prádla s levandulovou silicí

Co je to a jak to funguje


Používáte aviváž? A víte, že jejím hlavním úkolem je obalit a uhladit vlákna textilu, což většinou zajišťují chemikálie doplněné umělými barvivy a parfémy?

Máchadlo svou kyselou reakcí neutralizuje zásaditou prací lázeň, což je důležité zejména pro osoby s citlivou pokožkou, ekzematiky, alergiky a malé děti, jejichž kůže je pro chemické látky mnohem prostupnější než pokožka dospělých. Přirozené pH povrchu lidské kůže je totiž kyselé (pH 4-6), pokožka se tak chrání před množením mikroorganismů. Oproti tomu mýdlo, prací soda a jiné prací prostředky jsou zásadité. Nevymáchané zbytky pracích prostředků v prádle proto dráždí kůži a je dobré je při máchání zneutralizovat máchadlem.

Máchadlo také zabraňuje usazování zbytků pracího prostředku v textilních vláknech a tím i šednutí prádla. Vláknům se vrací jejich přirozené vlastnosti (ručníky opět sají) a vzhled (jasnější barvy). Máchadlo doporučujeme také při praní v tvrdé vodě, ve které dochází ke srážení účinných látek pracích prostředků s minerály obsaženými ve vodě.

Máchadlo je ovoněné pouze přírodní levandulovou silicí.

K čemu se používá
  • pro veškeré praní v pračce i ruční praní
  • pro všechny druhy prádla
Jak se používá
Dávkování na 4,5 kg prádla:
  • 30 ml – do zásobníku na aviváž pro závěrečnou část praní.
  • při ručním praní po vyprání v pracím prostředku dáváme máchadlo do čisté vody, necháme alespoň 10 minut působit a pak prádlo vymácháme.

Možná Vám vrtá hlavou


Proč nahradit aviváž máchadlem?


Aviváž má většina z nás spojenou s voňavým a hebkým prádlem. Málokdo si ale uvědomuje, že byla původně vyvinuta pro odstranění statické elektřiny ze syntetického textilu a že pokud ji používáme na bavlněné nebo funkční prádlo, utrácíme zbytečně, riskujeme podráždění kůže a navíc zbavujeme přírodní materiály jejich přirozené savosti. Aviváž funguje podobně jako kondicionér na vlasy: uhladí vlákno tím, že jej obalí. To ale vede ke snížení savosti a prodyšnosti textilu, proto by se aviváž neměla používat na spodní prádlo, ručníky, utěrky, ložní prádlo, dětské pleny, kojenecký textil nebo funkční sportovní oblečení – prostě tam, kde od prádla očekáváme odvádění potu nebo vsakování tekutin. Navíc konvenční aviváže obsahují syntetickou parfemaci. Tyto chemické vůně se vážou na tkaninu a mohou způsobovat podráždění kůže či alergie.

Složení
15 - 30 % kyselina citronová, denaturovaný líh, přírodní levandulová silice v biokvalitě (Lavandula intermedia), linalool

Dodatek
Máchadlo vylepšili špetkou cukerného tenzidu, který nahrazuje původní denaturovaný líh a zajišťuje dokonalé promísení použitých surovin.

Suroviny pro drogerii volí tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety.

Tento výrobek neobsahuje syntetické parfémy ani barviva a je v souladu s non toxic životním stylem.

PROSÍME O VRÁCENÍ 5L KANYSTRU DLE POPISU U VÝROBCE TIERRA VERDE https://tierraverde.cz/vraceni-obalu