Tierra Verde Gel do myčky na nádobí z mýdlových ořechů s BIO pomerančovou silicí 1l

Akční cena

Katalogové číslo: 3001.1

Gel do myčky na nádobí se zvýšeným obsahem extraktu z mýdlových ořechů účinně odstraňuje nečistoty. Má skvělé vylepšení při kterém použili přírodní tenzid, který výborně odmašťuje a soda bicarbona přispívá k odstranění zaschlých zbytků jídla. Gel je nedráždivý a šetrný k přírodnímu prostředí. Jemně voní díky přidané BIO pomerančové silici. VRÁCENÍ 5L KANYSTRU

199,00 Kč
Sleva 26%
147,00 Kč
199,00 Kč
Sleva 26%
147,00 Kč

Výběru neodpovídá žádná položka.

Zaregistrujte se a získáte 3% slevu.

Parametry produktu

Popis

Gel do myčky na nádobí z mýdlových ořechů s BIO pomerančovou silicí

Gel do myčky na nádobí se zvýšeným obsahem extraktu z mýdlových ořechů účinně odstraňuje nečistoty. Má skvělé nové vylepšení při kterém použili přírodní tenzid, který výborně odmašťuje a soda bicarbona přispívá k odstranění zaschlých zbytků jídla. Gel je nedráždivý a šetrný k přírodnímu prostředí. Jemně voní díky přidané BIO pomerančové silici.

Pro dokonalý výsledek mytí s tímto gelem je zcela nezbytné přesné zjištění hodnoty tvrdosti vody, nastavení tvrdosti vody u myčky dle návodu konkrétního výrobce a použití regenerační soli. 

Co je to a jak to funguje?
Gel do myčky se zdokonaleným mycím výkonem a zároveň maximálně šetrným složením je ideálním řešením, pokud:
 

Chcete mýt již při 40 °C?

Výrobek je díky svému složení účinný již od této teploty.

Je pro vás přírodní složení prostředků, které denně používáte prioritou?

98 % složek gelu získávají v přírodě. Je skvělou variantou pro vás, kterým na složení mycích prostředků opravdu záleží. Účinná receptura je opřená o extrakt z mýdlových ořechů. Mýdlové ořechyobsahují saponin, 100% přírodní tenzid, který na sebe snadno váže nečistoty. Přidali navíc zcela nový tenzid alkylpolyglukosid, který se vyrábí ze škrobů a olejů.
 

Hledáte veganské prostředky?

Gel vyvinuli na čistě rostlinné bázi a neobsahuje žádné živočišné složky. Vybírají přednostně rostlinné složky.
 

Dáváte přednost prostředkům bez syntetických parfémů?

Gel pro jemné ovonění obsahuje pouze BIO pomerančovou silici. Získává se lisováním z oplodí zralých sicilských pomerančů. Silice přirozeně odmašťuje a neutralizuje nežádoucí pachy.
 

Chcete o svůj domov pečovat udržitelným způsobem?

Gel se v přírodě snadno odbourává. Splňuje přísná kritéria nejnáročnějšího evropského certifikátu Ecogarantie.


K čemu se používá?

Na mytí nádobí v myčce.
Pro všechny typy domácích myček.


Jak se používá?
Do zásobníku myčky nalijte 25 ml přípravku (asi 3/4 uzávěru lahve).
 
Při silně znečištěném nádobí:

Dávkujte celý uzávěr lahve.
Přidejte lžíci Odstraňovače vodního kamene – kyseliny citronové, která zbaví myčku vodního kamene.
Účinky gelu zesílí i Bika – soda bicarbona, která zbaví myčku také případného zápachu.
 Proč gel na nádobí neobsahuje rovnou 100 % přírodních surovin?

Gel nově obsahuje chelatační činidlo. Pomáhá změkčit vodu a odstranit různé nežádoucí sloučeniny. Tato látka je z 85 % přírodního původu a je dále chemicky upravena, aby byla co nejvíce účinná. Díky tomu dokáže mimo iontů Ca2+ a Mg2+ (hlavní sloučeniny způsobující tvrdost vody) odstranit i ionty Cu2+, Fe2+, Fe3+, Mn2+ a Zn2+. Tyto ionty znehodnocují vzhled, chuť, pach a barvu vody (železo barví do rezava, mangan hnědě až černě). Použité chelatační činidlo je plně odbouratelné a nahrazuje méně účinné činidlo EDDS.
Možná Vám vrtá hlavou


Jakou teplotu vody nastavit?
 Pokud používáte prostředky do myčky, které neobsahují enzymy – jako ty od TIERRA VERDE – nastavte teplotu alespoň na 40 °C. Platí zde totéž, co u praní: ekologický dopad zvýšení teploty oproti dopadu používání syntetických a toxických prostředků považujeme za výrazně přijatelnější. Finanční náklady na zvýšení teploty máme prozkoumané u pračky, kde zvýšení teploty o 10 °C znamená u jednoho praní náklady vyšší o 70 halířů.
 
Co způsobuje bílý povlak na nádobí a jak se ho zbavit?
 Povlak způsobují usazené minerály z vody. Je vhodné používat Leštidlo do myčky na nádobí, pravidelně doplňovat Regenerační sůl do myčky na nádobí a čistit filtr i celou myčku. Pokud na nádobí bílý povlak přesto zůstává, znamená to, že je voda příliš tvrdá a zbytky vápníku a hořčíku se usazují na nádobí a vnitřních částech myčky. V tom případě je nezbytné správně nastavit hodnotu tvrdosti vody na spotřebiči.
Ke zjištění hodnoty tvrdosti vody a k následnému přesnému nastavení myčky (dle tabulky tvrdosti vody v návodu na myčku) lze použít Testovací pásek na určení tvrdosti vody nebo pomůže místní vodárna či poskytovatel vody.

Jak čistit myčku na nádobí?
 Pro optimální výsledek ekologického používání myčky na nádobí je třeba tento spotřebič pravidelně čistit. Četnost čištění odvoďte podle toho, jak často myčku používáte, jak máte tvrdou vodu a jak znečištěné nádobí v myčce nejčastěji myjete. Podle toho myčku čistěte – může to být 1x měsíčně nebo i 1x za týden. Nezapomeňte čistit filtr myčky. Vyjměte jej z přístroje, otřete suchou utěrkou (případně propláchněte v horké vodní lázni s rozpuštěným prostředkem Puer – bělicí prášek a odstraňovač skvrn na bázi kyslíku). Velký vliv na kvalitu mytí má čistota ramen myčky. Jednou za čas je vyjměte a propláchněte vodou pod tlakem. V koupelně odšroubujte sprchovou hlavici a do otvoru ramen pusťte silný proud vody (budete se divit, co vše se v nich nachází, znemožňuje průtok vody a brání skutečně kvalitnímu mytí). Pro celkové vyčištění myčky použijte Puer – bělicí prášek a odstraňovač skvrn na bázi kyslíku a Odstraňovač vodního kamene. Nasypte polévkovou lžíci každého prostředku na dno myčky a bez nádobí ji zapněte na celý mycí cyklus na maximální teplotu.
 
Pokud přecházím z konvenčních prostředků do myčky na ekologické prostředky, jak to mám řešit?
 Nejprve se pochvalte. Děláte vynikající krok pro sebe i pro naši planetu. Začněte vyčištěním myčky. Nezapomeňte do zásobníku doplnit Leštidlo do myčky na nádobí a zkontrolovat, zda ve vaší myčce nedošla Regenerační sůl do myčky na nádobí.

Složení
< 15 % extrakt z mýdlových ořechů, chelatační činidlo (GLDA), citronan sodný, hydrogenuhličitan sodný (soda bicarbona), uhličitan sodný (prací soda), glycerol, xanthanová guma, < 5 % neiontové povrchově aktivní látky, přírodní pomerančová silice v biokvalitě (Citrus sinensis), d-limonene.

 
Dodatek
Suroviny pro drogerii volí tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety. Netestují na zvířatech.
Výrobek neobsahuje ropné deriváty, fosfonáty, chlór, enzymy, optické rozjasňovače, syntetické parfémy ani barviva.

PROSÍME O VRÁCENÍ 5L KANYSTRU DLE POPISU U VÝROBCE TIERRA VERDE https://tierraverde.cz/vraceni-obalu