Neutrální olej koupelový & sprchový, Eoné 200 ml

Katalogové číslo: 4012.0200

404,00 Kč
Sleva 5%
383,00 Kč
404,00 Kč
Sleva 5%
383,00 Kč

Výběru neodpovídá žádná položka.

Zaregistrujte se a získáte 3% slevu.

Parametry produktu

Popis

Oleje bez přídavku silic jsou vhodné i pro nejmenší děti, při atopických ekzémech, lupénce i při přecitlivělosti. Na pokožku působí blahodárně, nevysouší ji, velmi jemně ji umývají a součaně zachovávají přirozený ochranný plášť pleti i sliznice.

Složení výrobku:
Sójový olej, Slunečnicový olej LZS BIO, Olej z pšeničných klíčků LZS, Emulgátor z olivového oleje 

Použití:
Do neutrálních olejů je možné přidat silice podle vlastního výběru (levandule, pomeranč...) a tím si vytvořit svou vlastní, originální lázeň či voňavou sprchu. Dávkování na 1 lžíci neutrálního oleje (maximálně):
Děti do 6 měsíců a těhotné v 1. trimestru: Silice nepoužívat
Děti od 6 do 10 měsíců: 1 kapka
Děti od 10 měsíců do 2 let a těhotné v 2. a 3. trimestru:
2 kapky
Děti od 2 do 4 let: 3 kapky
Děti od 4 do 7 let: 4 kapky
Děti od 7 let: 5 kapek
Dospělí: 8 kapek

Zkušenosti
K atopickému ekzému:

Jedna zákaznice sdělila následující zkušenosti s ošetřováním ekzematické pokožky svojí 1,5 leté dcerky:

Když Zuzanku koupu, nejprve ji navlhčím sprchou, pak celé tělo namažu buď Neutrálním koupelovým a sprchovým olejem nebo Delfínkem nebo Gravitou. (cca 1 čajovou lžičku na celé tělo), potom nechám napouštět vanu. Zdá se mi to účinnější, než dát olej jen do vody, ochranný film je mnohem silnější, protože čistá voda sama o sobě kůži vysušuje.

Po koupeli do ještě vlhké kůže opět vetřu Neutrální koupelový olej a nejsušší místa (zápěstí, kolínka) pak ošetřím jemnou vrstvou Lalia. Tato kombinace je naprosto úžasná, nic lepšího jsem nenašla:)))))).

Když se Zuzance kůže zhorší, tak ji Neutrální koupelový olej do vlhké kůže vtírám 2 x denně (ráno jen rychlá sprcha). Když je kůže dobrá, stačí jen večerní ošetření.

Neutrální koupelový olej je naprosto nenahraditelný, protože umí promastit do hloubky - to je pro ekzematiky zásadní, rychle vsakuje - nezůstává mastný film. Pro optimální výsledek je důležité mazat vždy jen na vlhkou kůži. Lalium ošetří nejsušší místa (promastí a zahojí praskliny a stroupky po škrábání).

Neutrální koupelový olej a Lalium to je dle mé zkušenosti nejlepší kombinace pro ošetření ekzematické kůže (atopický ekzém).

Při svědivém ataku (v noci, na rukou - zápěstí a předloktí), opláchnu ruce studenou vodou, potom namažu Laliem, na to Manukovým gelem a foukám (kvůli ochlazení a uklidnění svědění). Většinou zabere tato kombinace na poprvé (max. na potřetí) a když ani to ne...funguje jen odvrácení pozornosti... tzn.: v noci rozsvítím světlo, vytáhneme knížky a hračky a až se svědění uklidní jdeme opět spát :o). Ale to se stává už jen velmi zřídka, když Zuzanka sní nějakou novou potravinu, na kterou alergicky zareaguje.

Jsem přesvědčená, že při léčbě ekzému je velmi důležité zjistit "co tělu vadí" a těmto potravinám se vyhýbat a stejně důležité je ošetřovat kůži maximálně šetrně - přírodně a účinně :o)).

Zuzance se objevil atopický ekzém ve 3 měsících. Nejprve na obličeji, postupně na celém těle (pleť byla zarudlá, popraskaná a mokvavá). Nějakou dobu jsme se trápili a zkoušeli všechno, co nám kdo poradil. Když měla Zuzanka 6 měsíců, začala jsem při kojení držet bezlepkovou a bezmléčnou dietu a kůži jsem ošetřovala jen kosmetikou Eoné. Výsledek se dostavil velmi rychle a dnes má Zuzanka krásnou pleť :o).

Miluji kosmetiku Eoné :))). Mějte se moc hezky. Vaše Plavíla


P.S.
Masti na předpis obsahují kromě hormonů (kortikoidy)také syntetické parfémy. Na ekzém bývá doporučována kosmetika A-Derma a to krém Exomega na promazávání celého těla – je to lehký hydratační krém, který je šetrný, ale používání 2x denně na celé tělo vyjde docela draze. Na suchá místa lokálně bývá doporučována Lipobase - velmi mastná mast, ale na bázi vazelíny z ropy (vazelína z ropy ucpává póry, kůže nedýchá a postupně ještě více degeneruje). Na mokvavá místa je z A-Dermy Dermalibour, který desinfikuje a vysušuje, ale dle mé zkušenosti přesušuje kůži (konzistencí připomíná zinkovou mast).
Já žádné hormonální masti nepoužívám. Mokvavá místa jsem ošetřovala místo Dermalibourem Manukovým gelem, hydratační krém na celé tělo Exomega jsem nahradila Neutrálním koupelovým olejem a mastnou mast Lipobase přírodním a hojivým Laliem :o)).