Jojobový olej BIO lisovaný za studena, Eoné 100 ml

Katalogové číslo: 4027.100

aktivní pomocník při regeneraci pleti a pokožky

334,00 Kč
Sleva 5%
317,00 Kč
334,00 Kč
Sleva 5%
317,00 Kč

Výběru neodpovídá žádná položka.

Zaregistrujte se a získáte 3% slevu.

Parametry produktu

Popis

Jojobový olej LZS

Čistý, přírodní jojobový BIO olej/vosk. Olej z jojoby je všestranně použitelný, velmi dobře vstřebatelný rostlinný olej pro děti od narození i dospělé. Je vhodný pro ochranu pleti proti vysoušení za slunečného i mrazivého počasí. Zpomaluje stárnutí pokožky. Mírní nadbytečnou produkci kožního mazu a obsahuje protizánětlivé složky, proto je vhodný k ošetřování mastné pleti se sklonem k akné, výskytu ekzémů. Působí blahodárně při výskytu různých kožních obtíží. Ošetřuje suché konečky vlasů. Jemný ochranný faktor má hodnotu SPF 3-4.

Jak se používá:

Odborná literatura doporučuje jojobový olej pro běžné denní použití pro normální pleť ale i pro podpůrnou péči o mnoho kožních problémů - akné, ekzémů, lupénky, lupů, na suchou pokožku, popraskanou pokožku, omrzliny, roztřepené konečky vlasů, vrásky, strie, celulitidu, pro obnovu kožních buněk a pro velmi mírnou ochranu pokožky při pobytu na sluníčku.

Obličej a ručky malých dětí ošetříme několika kapkami jojobového oleje. Má ochranný faktor v hodnotě 3 až 4. Pokožku tedy chrání jemně a přirozeně proti sluníčku.

Do konečků vlasů vtíráme pouze malé množství, aby vlasy příliš "neztěžkly".

Na tělo pro vyživení pokožky postačí malé množství oleje. Pokožka olej dobře vstřebává. 

Pro přípravu vlastní kompozice olejů na pleť i pokožku má Jojoba své zasloužené místo. Můžeme ji smíchat s olejem z pšeničných klíčků (antioxidant s vysokým obsahem vitaminu E), s olejem z peciček vinných hroznů (velmi "lehký" olej) a s dalšími kvalitními rostlinnými oleji. Pro vlastní vůni směsi pak přidáme malinké množství vybraného éterického oleje či drahých éterických olejů v jojobě. Začínáme vždy jednou kapkou, protřepeme a ovoníme na své pokožce. U silných vůní může 1 kapka být i moc, tam stačí pouze stopové množství, kterého dosáhneme například tím, že namočíme do éterického oleje čisté kapátko/špejli a pod. a zamícháme jím rostlinný/é olej/e. Přejeme Vám zábavu a radost z tvoření! 

Složení:

Jojobový olej LZS