Ergonomické batolecí nosítko DAN bordo sovy (šátkovina)

Katalogové číslo: JO0205

2 978,00 Kč
Sleva 5%
2 829,00 Kč

Výběru neodpovídá žádná položka.

Zaregistrujte se a získáte 3% slevu.

Parametry produktu

Popis

Ergonomické batolecí (TODDLER) nosítko Jožánek

Ergonomické rostoucí batolecí (toddler) nosítko Jožánek je určeno pro děti zhruba od vel. 74/80 do vel. 104/110, tedy cca od 8 měsíců do 3-4 let věku.

Oproti nosítkům pro menší děti je toto toddler nosítko vhodnější pro větší a těžší děti a je jim přizpůsobené v mnoha ohledech. Těžší děti je možné nosit i v jiných, než toddler nosítkách, ale když jednou oblečete toddler nosítko s těžkým dítětem, pocítíte opravdový rozdíl a nošení Vám zase bude dělat radost. :-)

Toddler nosítko Jožánek je výrazně tvarované pro zadeček dítěte, který do nosítka krásně "zapadne" a nožičky i větších dětí tak zůstanou v ideální ergonomické poloze.

Nosítko má unikátní tvar a výplň bederního pásu, který zajišťuje maximální pohodlí všem, bez rozdílu postavy. Je stažitelný i na útlý pas drobných žen a zároveň má dost dlouhé popruhy, aby jej mohly nosit i tělnatí muži. :-) Bederní pás se zapíná bezpečnostní sponou s jištěním a lze jej stáhnout z obou stran.

Ramenní popruhy tohoto nosítka jsou široké 10cm, aby váha těžkých dětí byla ideálně rozložena. Popruhy Vám přitom ale nebudou sklouzávat z ramen, protože jsou tvarované (tak, jak to znáte např. z batohů). Zajistíte je mezi sebou zapnutím hrudního pásku, který je posuvný a jeho umístění tedy můžete přizpůsobit své postavě, svému dítěti a podle toho, zda máte dítě vepředu na těle nebo na zádech. Délku ramenních popruhů můžete regulovat z obou stran a lze je maximálně zkrátit tak, abyste dítě měli i na zádech opravdu vysoko.

Nosítko je dostatečně široké i vysoké, a to tak, aby bylo pohodlné právě i větším dětem, které si budou moci opřít celá zádíčka a třeba i schovat a opřít ručičky, pokud to tak mají rády. Zádovou opěrku můžete ale po stranách stáhnout a tím zkrátit.

Šíři nosítka můžete regulovat pomocí jednoduchého systému stahovacích šňůrek, a to ve dvou řadách nad sebou, aby byla možnost stažení co největší.

Pro zajištění hlavičky spícího dítěte nebo jako ochrana před sluncem či větrem slouží kapucka, kterou je možné zúžit i zkrátit, aby vyhovovala jakkoli velkému dítěti při nošení vepředu i vzadu. Kapucku můžete pevně zachytit za spony umístěné na ramenních popruzích. Tyto spony jsou posuvné a můžete je tak umístit do pozice, která vyhovuje právě Vám.

Pod nožičkami nošence jsou velké pohodlné výztuže, které brání otlakům.

Nosítko je možné velice jednoduše a rychle nastavit. Podrobný popis všech nastavení je k dispozici v návodu, který dostanete spolu s nosítkem. Když nosítko máte jednou nastavené na sebe a svoje dítě, je už jeho oblčeníe velice ryychlé a snadné. Znovu nastavovat budete, až když Vaše dítě povyroste, a to zase jen velice jednoduše a rychle.

Nosítko je ušité ze 100% bavlněné "šátkoviny", tedy látky, která se tká stejným způsobem, jako látky, ze kterých se šijí šátky na nošení dětí. Tato tkanina je velice pevná, s obrovskou nosností, ale přitom díky způsobu tkaní (typu vazby) lehce pružná v příčném směru. Tyto vlastnosti zajišťují pevnou oporu i těžkého dítěte, ale zároveň přizpůsobení jeho křivkám. Nosítko je tedy bezpečné, má dlouhou životnost a pro dítě je přitom velice pohodlné. Tuto tkaninu si necháváme vyrábět na zakázku v české tkalcovně. Potom jsou v úpravně tepelně fixovány barvy a látka je vždy otestována na stálobarevnost v potu, ve vodě a v otěru dle evropských norem a je na ní vydán certifikát Oeko-Tex Standard 100, tř. 1. Dále je tkanina testována na působení slin a potu dle české vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 84/2001 Sb..

Toto nosítko  testovala řada maminek a dětí různého věku a mělo velký úspěch. Drobné úpravy, které na něm od té doby udělali, byly právě s ohledem na názory testujících.

Na fotce je v nosítku 15 měsíční chlapeček.