Arganový olej panenský deodorizovaný, PSP, Eoné

Katalogové číslo: 4055

Argania Spinosa, panenský olej, deodorizovaný,  z Produkce Šetrné k Přírodě (PSP). Surovina do kosmetiky

od 136,00 Kč

Zaregistrujte se a získáte 3% slevu.

Parametry produktu

  • Značka: Eoné
  • Objem: 20 ml , 50 ml , 100 ml

Popis

Eoné Arganový olej panenský deodorizovaný, PSP

Olej z Arganového stromu, který roste pouze v polopouštních oblastech jihozápadního Maroka, je lisovaný za studena, z prvních plodů jader ořechu stromu argania spinosa. Tento velmi vzácný a mimořádně cenný olej je 100% přírodní organická látka bez konzervantů, s obsahem 0% cholesterolu. Pro jeho silné a omlazující účinky se mu říká i tekuté zlato nebo marocké zlato. Berbeři používají arganový olej po celá staletí při vaření, léčení i na kosmetické účely. Obsahuje 80% esenciálních nenasycených mastných kyselin, především Omega 9 a Omega 6, které jsou nenahraditelné pro růst, zdravý vývoj člověka a mozkovou činnost. BIO arganový olej má několikanásobně vyšší antioxidační potenciál než olivový olej. Obsahuje karotenoidy, fytosteroly a skvalen, který brání nadbytečné tvorbě cholesterolu. Výzkumy ukazují, že arganový olej zlepšuje regeneraci buněk, příznivě působí na kůži i vlasy. Arganový olej se vyznačuje i neobvykle vysokým množstvím vitamínů A, E a F. Téměř zázračné účinky tohoto výhradně přírodního produktu přispívají k dobrému zdraví a ochraně kůže před škodlivými vlivy znečistěného životního prostředí. Svým složením a chutí je arganový olej nezastupitelný v gastronomii. Používá se i do salátů, krémů, omáček, polévek, na maso, kuřecí, ryby... těsně před dovařením.  Gastronomický arganový olej dodává jídlu jemnou ořechovo-sladkou chuť.

Použití:

Pro krásnou pleť je naprosto nezastupitelným olejem. Pleť hydratuje, regeneruje, působí proti jejímu předčasnému stárnutí.

Právě v době těhotenství je důležité používat produkty bez obsahu chemických látek. Arganový olej je výjimečnou surovinou, která při pravidelném používání velmi účinně pomáhá předcházet nepříjemným prasklinkám a trvalému poškození kůže v oblasti břicha, stehen a prsů.

Arganový olej jako přídavek do pleťových i tělových olejů je hodný v období těhotenství, i po něm. Pravidelným ošetřováním arganovým olejem se namáháná kůže lépé vrátí do původního stavu. 

Složení:

  • Arganový olej panenský, deodorizovaný, BIO

Zkušenosti:
Arganový olej miluji místo krému na obličej. Stačí pár kapek a cítím osvěžení, pleť se mi zlepšila a vnímám omlazující efekt. Dobře se vstřebává, proto nemám pocit mastnoty ani při aplikaci na ruce. Pracuji často na zahrádce a každý večer si dopřeji Arganovou masku. Ruce i obličej se mi nevysušují.